Заев на средба со граѓани на Кисела Вода: Аграрните политики на СДСМ го вратија...

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска беше во посета на општина Кисела Вода каде се сретна од населбата Драчево. На средбата со граѓаните Заев...

Ѓорѓе Иванов кумуваше на “27 април”, a капетанот Груевски наместо последен, прв се симна...

Во денешното издание на контактната емисија "Во тек" на 24 ТВ, гледачите со лавина коментари во врска со тригодишнината од "Крвавиот четврток", односно насилниот...

Без Парламент нема ни ЕУ, ни попис…ако утре вирусот повторно земе замав пак ли...

Гледач во контактната емисија "Во тек" на 24 телевизија со став дека ако не се спроведат избори ќе се закочи и членството во ЕУ,...

Само три недели на власт и одма е подготвен да покаже сила, да понижи...

Ова видеото на заменик министерот за земјоделие е класика ДПМНЕ. На страна што има мобинг и неовластено снимање со кое се нарушува приватноста на...

Кој е Мицкоски да дава наши народни пари на Панче, на Трајче, на Јанче?!...

Гледачка во контактната емисија “Во тек” на ТВ 24 коментира: “Панче Тошковски да ги врати парите кои ги испумпале со Мицкоски. Кој е Христијан Мицкоски...

Дали Мицкоски после враќањето од Будимпешта се тестираше и зошто докторите ги дели на...

Во попладневното викенд-издание на контактната емисија "Во тек" на ТВ 24 гледачка револтирано го коментира потегот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кој понуди стручна помош...

Да не заборавиме дека со СДСМ конечно дочекавме слобода на изразување и мислење, за...

Коментари на гледачи во контактната емисија “Во тек” на 24 телевизија запрашани каква кампања очекуваат, но и што очекуваат од овие избори. "Луѓето нека...

Владата донесе одлука за учество во борбената група на НАТО во Бугарија и во...

На денешната седница, на предлог на Министерството за одбрана, по презентирање информации за потребата од испраќање на припадници на Армијата на Република Северна Македонија...

Ако пајташите на Мицкоски ги вратат парите украдени од Македонија, тогаш верувам дека ќе...

Во емисијата “Црвена Линија” емитувана на Телма ТВ, гледачите ги изнесоа своите ставови на темата: “Партиите ветуваат поголеми плати. Дали им верувате?”: Гледач констатира дека...

Кога е за шетање во САД на државен трошок, Ѓорчев нема ништо против името...

Уште еден во долгата низа лицемерни постапки, овој пат, гледаме кај Влатко Ѓорчев, пратеник во Собрание и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, партијата што ја темели...

Последни вести

Избор на уредникот