Автомобилот на обвинителот Гарил Бубевски, изгорел во пожарот кој изби синоќа во бараките на претпријатието Улици и патишта.

Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, но обвинителот не бил таргет на пожар.

„Пожарот делумно било зафатено и патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.Б.(45) од Скопје и бараките на ЈП „Улици и патишта“ кои биле целосно опожарени, информира МВР.