На 17.11.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во болницата во Куманово со повреди од остар предмет бил однесен малолетник од Куманово.

По преземени мерки било утврдено дека тој бил повреден во средно училиште од малолетна ученичка во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.