Министерството за внатрешни работи информираше дека во 17.04 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во сопствениот стан на ул.„Никола Тесла“ бил пронајден починат В.М.(67) од Скопје.

– Смрт без траги на насилство констатирала екипа Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција, информираат од полицијата.