После повеќемесечно стрелање, бесење и проплукување крв на децата на политичките неистомисленици, апасиев денес повторно не беше на работа и не се појави на интерпелацијата на Димитров која лично ја побара.
Тоа е таа “патриотска” храброст на фб и Твитер, проследена со кукавичлук од соочување без аргументи и без баграта лајкачи зад него.
Не е се’ до лајковите, друштво. Има нешто и во вистината.
п.с. Ниту пратениците на ВМРО не влегоа во сала, на интерпелацијата која ја побараа заедно со Левица – иако беа присутни во Собранието.
ФБ статус на Павле Богоевски