На 01.01.2024 во ОВР Крива Паланка било пријавено дека пред угостителски објект во село Гиновци Д.С. (23), Д.М.(21), од Крива Паланка и М.Ц.(22) и С.Ц.(20) од село Конопница, биле нападнати со остар и тврд предмет од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.