петок, јануари 27, 2023

Во друштво со пратеници од Струмица. Кој е кадарот на ВМРО-ДПМНЕ кој барал и...

На 29.04.2020 година Отсекот за економски криминал при Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Игор Гоцевски...

(ФОТО) ТОП 5 математички нај(НЕ)прецизни ставови на Мицкоски

Бидејќи на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ математиката му е појака страна, ви претставуваме 5 нај(не)најпрецизни изјави на Мицкоски по повод најкрупните прашања во државата....

(ФОТО) Нема тука комплекси и лицемерие, тоа е само чиста љубов кон модата на...

Има една чудна појава во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, а е присутна и мошне забележлива кај сите нејзини истурени членови, а веројатно и кај оние неистурените?!...

ОЧАЕН И ГУБИТНИЧКИ ГОВОР НА МИЦКОСКИ ВО КР.ПАЛАНКА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ си измислува причини...

Вечерва, опозициската ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на митинг во Крива Паланка го претставија својот кандидат за градоначалник и советничката листа. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во...

На ВМРО-ДПМНЕ не им пречи СЕВЕРНА само кога нејзините пратеници треба да патуваат низ...

Иако уште не се знае дали изборите ќе се одржат на 12 април поради корона вирусот, партиите ги поднесоа кандидатските листи во законски предвидениот...

Му откажаа послушност на Мицкоски, 13 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласаа за Изборниот законик

За Изборниот законик со чии измени се прекројуваат границите на петтата и шестата изборна единица гласале и пратеници на ВМРО ДПМНЕ. Практично, без нивните...

ВМРО – ДПМНЕ обвинува за изборен поткуп а преку партиски активисти, со партиски обележја...

Во текот на изминатите неколку дена од ВМРО-ДПМНЕ видовме серија на обвинувања за некоков изборен поткуп насочен кон СДСМ. Но, социјалните мрежи покажуваат дека...

Анкета на НДИ: СДСМ и коалицијата со 5 проценти предност пред ВМРО-ДПМНЕ

Од наши извори дознаваме дека Националниот демократски институт (НДИ) спровел истражување на јавното мислење на граѓаните (анкета), каде меѓу другото биле мерени и рејтинзите...

(ВИДЕО) Бучковски со анализа – кои изборни единици ќе ги одлучат изборите

Поранешниот премиер Владо Бучковски во дебата на „360 Степени“ даде предвидување за исходот од предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат во среда. „Имајќи ги...

АНАЛИЗА: Власта со повеќе гласови на советничките листи, опозицијата со повеќе градоначалници

Втор ден по завршување на вториот круг од локалните избори е период кога полека стивнуваат реакциите од јавноста и емоциите од политичките партии. Ноќта во неделата...

Последни вести

Избор на уредникот