петок, јануари 27, 2023

Колева: Рекордна искористеност на ИПАРД Програмата, нови 97 милиони евра преку ИПАРД 3

Со одговорниот и домаќински пристап на институциите предводени од СДСМ, успевавме Македонија да ја направивме земја лидер по искористеност на средствата од ИПАРД Програмата. Од...

Грковска: Владата ги задолжи институциите да ја унапредат транспарентноста и да го зголемат обемот...

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ја прифати Иницијативата на заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица...

Пендиков добил тупаница по глава со порака „Не ти е срам да се пишиш...

Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен охриѓанец, осомничен дека го претепал секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“...

Уапсен убиецот на старицата од Струмица- ѝ бил роднина, не му дала пари па...

На 23.01 2023 од страна на полициски службеници од СВР Струмица во содејство и координација со Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за општ и...

Пукотница на северот од Косово

Припадници на специјалната косовска полиција РОСУ денеска околу 11:30 часот пукале на пункт на мостот Бистрица, на патот Косовска Митровица-Лепосавиќ, во возило во кое...

Од полноќ поскапување на горивата

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менува, односно останува на исто ниво како што била утврдена со одлуката за утврдување на највисоки...

Пендаровски: Симболиката на прочистените води нека ни биде мотив за духовно прочистување

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до сите граѓани коишто го прославуваат празникот според јулијанскиот календар и...

Што ќе донесе влезот на Таравари во Владата?

По Таравари, и Ковачевски ја потврди можноста Алијанса на Албанците да влезе во Владата при што премиерот нагласи дека сега е времето за проширување...

Времето денеска облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Претпладне облачно со врнежи од дожд, особено во источните делови каде ќе бидат пообилни. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат...

Сали: Апасиев треба сериозно да бара лек против албанофобија

Министерот за здравство, Беким Сали реагираше на постот на лидерот на Левица, Димитар Апасиев, кој тој го сподели а во кој се вели дека...

Последни вести

Избор на уредникот