сабота, април 1, 2023

МИОА: Стаменковска Стојковски не ги разбира податоците кои ги добива од надлежните институции

Дополнителната заменичка министерка Невенка Стаменковска Стојковски ги има сите податоци истите се јавно достапни на веб страната на АВРСМ. Воедно напоменуваме дека  МИОА е надлежното...

Шекеринска: Следниот месец мисијата на Северна Македонија се сели во седиштето на НАТО

– Нашето учество на состаноците на Алијансата беше учество на членка на НАТО која покажа дека е можен брз прогрес, дека е можно да...

Кузеска: Мизрахи да биде разрешена, работи против интересите на граѓаните и го крши Уставот

Техничката министерка за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи вчера го одби предлогот да се зголеми опфатот на стечајни работници кои ќе...

Амди Бајрам: Нормално дека ќе следам седници со подзатворени очи, кога немав енергија за...

Цели 14 дена сум по болници, со тешка бронхопневмонија, со инфузии, инхалации, инјекции, лекарства… И покрај тоа, јас решив да го испочитувам НАТО, да...

Филипче на повторна средба со Сенад и Јасмина, една година од кобната несреќа кај...

На годишнината од трагичната сообраќајна несреќа кај селото Ласкарци, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска, присуствуваше на средба меѓу преживеана патничка и...

„Износот е договорен, за љубов се потребни двајца“, Камчев кон Боки

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша нивниот разговор, а пак, оштетениот Камчев...

Костадинов: Законот за ЈО е темел за независно судство и правда обидот на извршителот...

Пред граѓаните ветивме правда, силна и правна држава и независно судство, посочи на прес-конференцијата, Костадин Костадинов, портпаролот и пратеникот на СДСМ. „И правда и независно...

Диневски: „Груевизмот“ уништи многу луѓе, исто како и Сталин со полската интелигенција

Александар Диневски, некогашен разузнувач, познат по случајот „Шпион“, беше гостин во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТБ“ каде говореше за бруталната репресија на „груевизмот“ и...

МНР: Потврден коронавирус кај еден од македонските државјани на бродот во Јокохама

Еден од македонските државјани кои се наоѓаат на патничкиот брод вкотвен во Јокохама, Јапонија заболел од коронавирус, соопшти денеска македонското министерство за надворешни работи....

СДСМ: Избори на 12 април, за нов пораз на режимот, за нов пораз на...

„Парламентарни избори на 12 април ќе има а тогаш ќе има и нов пораз на криминалниот режим на ВМРО-ДПМНЕ, нов пораз на извршителот Христијан...

Последни вести

Избор на уредникот