петок, февруари 3, 2023

Како националистите го растураат општеството

Практично, а тоа е општо место, нашите националисти никого и ништо не гледаат освен себеси и своите „мешиња“. Другите – сакале или не сакале...

Ова ВМРО (демек Македонско) очигледно е, како и до сега, ПОД СЕРИОЗНА КООРДИНАЦИЈА, бидејки...

Ова ВМРО (демек Македонско) очигледно е, како и до сега, ПОД СЕРИОЗНА КООРДИНАЦИЈА, бидејки така наредил Штабот (Квартирата-за да разберете). Координирано вревеа со “сличните“...

Кекеновски: По трет пат во историјата во трката за Градоначалник на Град Скопје, ВМРО...

ДО КОГА СО КАЛКУЛАЦИИ НА ШТЕТА НА ДРЖАВАТА, ПАРТИЈАТА, ЧЛЕНСТВОТО И ГРАДОТ СКОПЈЕ? По трет пат во историјата во трката за Градоначалник на Град Скопје,...

Костадинов: Секоја криза, нова можност! Трпение, мудрост, работа…

Откако сите опозициски партии се здружија со владејачката Беса и најавија уривање на владата со 61 пратеник, градоначалникот на Струмица Коста Костадинов на својот...

Наумоски: Да си неутрален во моменти на очигледна неправда и агресија е да бидеш...

Да си неутрален во моменти на очигледна неправда и агресија е да бидеш сојузник на злосторникот. Само кај нас независните, зелени и хумани се...

Заев: Коалицијата со движењето Беса е историски момент за демократијата и за плурализмот

Со здружени сили можеме многу подобро - на 12-ти април одиме на победа, истакна Зоран Заев, претседателот на СДСМ. „Чекориме кон полноправно членство во НАТО...

Поповски: Необјаснивата самоизолација на ВМРО-ДПМНЕ

Понекогаш не можете да поверувате во тоа што го читате. Така денешното редовно утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ изгледа надвор од реалноста. Не дека зборува...

Илиевски со предлог економски мерки до ВМРО-ДПМНЕ: 1. конфискација на имотот на ДПМНЕ; 2....

До:ВМРО-ДПМНЕ Предмет: Предлог мерка за да им се помогмне на економски најпогодените од кризата Член1 : Се конфискува имотот на ДПМНЕ Член 2: Се задолжуваат сите оние...

Герберих за МИА: Би било грешка успехот со одлуката за преговори да се уништи...

Постигнувањето согласност на Европскиот совет за започнување на пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија требаше да се случи одамна. Тоа е во интерес...

Гуски во предизборна магла

Кога ќе ги видите двата „пресудни“ услови што ги поставил лидерот на опозицијата – а кои на негово инсистирање биле исполнети! – за да...

Последни вести

Избор на уредникот