петок, јануари 27, 2023

Спасовски: Државата нема да дозволи влез на мигранти, транзитот повеќе не е опција

Прогласена е кризна состојба и зголемени се силите и на Армијата и на полицијата на јужната граница. Државата нема да дозволи влез на мигранти,...

Спасовски: Владата ги следи сите аспекти за корона вирусот, ако е потребно ќе се...

На дневна основа се следат сите аспекти во однос на корона вирусот и доколку има било каква потреба за зголемување на мерките со цел...

Пендаровски: Треба да се направи уште многу за состојбите со родовата нееднаквост

Прогрес постои, но за жал, се одвива со бавно темпо, а неретко сме сведоци и на назадувања во поглед на родовата еднаквост, како и...

Филипче: Сопружниците позитивни на коронавирус се во стабилна состојба

Како што соопштивме имаме два нови случаи, дијагностицирани позитивни со корона вирусот. Тоа се двајца сопружници во Дебар на 62 и 68-годишна возраст коишто...

Нови снимки: Милошовски се јавува во Врховен суд да интервернира во предмет каде што...

Во јавноста излезе нова снимка на која се слуша како членот на извршниот одбор на ВМРО -ДПМНЕ Антонио Милошовски се јавува во Врховен суд...

Два нови потврдени случаи на корона вирус во Дебар

Министерството за здравство информира дека денеска во попладневните часови, на корона вирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позитивни на вирусот. Според...

Европарламентот ќе бара одговори од ЕК за унгарските финансии во македонски медиуми

Унгарските финансиски операции во словенечките и македонските медиуми се најдоа на агендата на европските пратеници, идната среда на пленарна седница, Европскиот Парламент ќе дебатира...

Николовски- Хоџа: Граѓаните ги препознаваат политиките што водат напред, затоа коалицијата СДСМ-БЕСА победува на...

Интегрални обраќања на генералните секретари на СДСМ и Движењето БЕСА на заедничката изјава за медиуми Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација...

Митрески: Законот за Јавно обвинителство гарантира дека политиката не може да интервенира во судските...

СДСМ е решена да обезбеди правда за сите. Таа определба беше основа на нашата изборна програма во 2016-тата и сега конечно сме на вистинскиот...

Следната недела ќе се знаат кандидатските листи за претстојните парламентарни избори

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се...

Последни вести

Избор на уредникот