петок, март 24, 2023

ВМРО-ДПМНЕ во 11 години ЕДНАШ не го спомнаа Гоце Делчев, им беше премногу прогресивен...

Значи ВМРО-ДПМНЕ во 11 години ЕДНАШ не го спомнаа Гоце Делчев, им беше премногу прогресивен и космополит, наместо тоа се поистоветуваа со Ќосето и...

Јоци: Никола Тесла можеби мислел на Мице и Грујо кога рекол: ,,Мислам дека не...

Мице и Грујо. Кога не знаеш да смислиш нешто свое, мора да споделиш туѓа мисла. Можеби токму на нив мислел, омилениот на Мице, Никола Тесла,...

Лукароски: Околу нашето зачленување во ЕУ, во моментов треба да сме фокусирани на две...

Околу нашето зачленување во ЕУ, во моментов треба да сме фокусирани на две работи... 1. Добивање датум за формално отпочнување предпристапни преговори 2. Прилагодување и примена...

Мобилен и наочара – Градоначалникот на Лозово со два кључни проекти!

Градоначалникот на Лозово за првите 100 денови од неговиот мандат успеал да реализира два кључни проекти: Си купил мобилен од 1729 евра и нова...

Лукароски: Кој е против ЕУ Предлогот?

Против се членовите и симпатизерите на ВМРО. Таа категорија луѓе не е ни вредна за анализа. Слушам на протестите викнал некој со микрофон: „Не ни...

ВМРО-ДПМНЕ е пуштен “од врата до врата”, граѓаните ги бркаат, не сакаат да ги...

Јанушев: Заев за пусти пари го предаде својот народ. Имам информација од терен дека тој ист народ, за кој Јанушев вели дека "Заев за пари...

(ВИДЕО) Мерко: “Баш ме брига” – Ќе доградиме уште, а не да рушиме

На тема уривањето на дивоградбите во Струга, струшкиот градоначалник Рамиз Мерко вели невладините од Охрид напаѓале на Струга, а неговиот коментар на тоа е...

Кои се “Кинезите” што беа денес нападнати?

Луѓето се од невладината организација Heavenly Cultural Word Peace Restoration Of Light(HWPL) во рамките на Обединетите Нации од Сеул, Јужна Кореа. Денес беа во Свети...

Јоци: Пошто типов од ВМРО изгледа е на одмор во Влада како заменик, се...

Пошто типов од ВМРО изгледа е на одмор во Влада како заменик, се сунча на биро, па предлага Владата да нашла решение А, тебе Цветчо...

ВМРО-ДПМНЕ никако не се снаоѓаат со документиве за лична идентификација

Последен пат кога ВМРО-ДПМНЕ го водеше МВР имаше двојни и вишок лични карти, денес кога го води има мањак пасоши...никако не се снаоѓаат со...

Последни вести

Избор на уредникот