петок, јануари 27, 2023

Костадинов кон Силјановска: Подобро послабо образование, наместо криминал со фришопови

Пратеникот Костадин Костадинов, реагираше по обвинувањата до страна на Гордана Силјановска на собраниската говорница. Почитуваната колешка Гордана Силјановска Дафкова, на пленарна седница злоупотребувајки ја говорницата,...

Дерала: Лекот е откриен, терапијата е позната

Можеби е лесно да се препознаат лажните вести и говорот на омразата, но тешко е да се искоренат. Како вошки. Нивната најголема лага е...
zoran milosevski

Милошески: За „Шиптарите“ бараа гасни комори – Сега дојде ред да се крстат во...

Едно време му скандираа „Љубчо војвода“, после го исклучија од партија. И Борис Тајковски го гласаа за Претседател на државата, па после се откажаа и...

Боки 13 се обложи на Христијан Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ експресно застана во одбрана на Боки 13 со силни симпатии на вмровските медиуми кон довчерашниот „сдсмовски рекетар“. Што ти е битка за власт....

Цветанов: Трајко Славевски јавно, во емисија беше категорично ПРОТИВ ПОКАЧУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА

Kое лицемерие! Кое лажење без грам срам и совест! Трајко Славевски јавно, во емисија беше категорично ПРОТИВ ПОКАЧУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ОД 12.500 ДЕНАРИ НА 14.500...

Јанакиески, Јанкулоска и Протуѓер го потонаа ВМРО-ДПМНЕ со признанието на вина во „Титаник”

Минатата недела се одржа уште едно судско рочиште за случајот „Титаник”. Во овој случај на поранешното СЈО, обвинети се поранешната министерка за внатрешни работи,...

Јовановиќ: Никогаш да не се заборави, Груевски, типично за сите “патриотски” фиќфириќи, кога е...

На денешен ден, пред три години (27. април, 2017 година), кликата на Груевски влезе во Собранието за да убие, за да пучира, за да...

Во психоделичниот вител

Зачудува како политичари се сомневаат во способноста на државата да организира избори во неприродна ситуација. Што ако лекарите и медицинските сестри прифатеа ваква логика...

Мицкоски во сендвич…меѓу Груевски и Ковачевски

По сè изгледа Никола Груевски губи трпение таму во Будимпешта со пресудите, овде долу, и одозгора го притиска Мицкоски на избори по секоја цена....

Сугарески: ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат за градоначалник на Прилеп избегаа од закажаниот ТВ дуел!

Соочување на програми, идеи и визии за развој на општината, за подобрување на животот и стандардот на граѓаните. Фер и коректна политичка дебата, со...

Последни вести

Избор на уредникот