петок, јануари 27, 2023

Зa ”екoномистoт” Мицкоски

Кога Мицкоски излегува на прес и ги споредува буџетските дефицити во првите квартали од 2017 година наваму, намерно или ненамерно заборава да направи споредба...

Сугарески со порака до дежурните сеирџии чија омилена дисциплина им е голото политиканство

На дежурните сеирџии чија омилена дисциплина им е голото политиканство, кои сега лажно обвинуваат дека Владата ја злоупотребува вонредната состојба, ја користам приликата да...

Споменици или лекови?

Се потсетив деновиве на дебатата на А1 “Споменици или лекови?”, организирана откако владата на Груевски почна да крати на лекови, за да има доволно...

Филипче на Твитер со кратка и јасна порака за лагите на Мицкоски. Еве што...

Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви, твитна министерот Филипче. Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви. — Венко Филипче (@VFilipche) April...

Сведоштво на маж чија жена ја спасил Филипче: Тој е најпозитивен пример за доктор...

Пред 7 години сопругата на 31 годишна возраст доби прскање на анеуризма во мозокот (нема да пишувам за голготата додека не примија на одделение...

Колемишевски: Ја задолжуваш државата со милијарди евра за фасади, споменици и жални врби, а...

“Генијалните” економски умови во ДПМНЕ го предлагаат следново: Втората мерка е веднаш да се интервенира во вториот задолжителен приватен пензиски фонд и средствата, во висина...

Сарачини: Структури на мвро-вмро шират страв и омраза кон луѓето во карантин и кон...

ШТО ПРАВИМЕ СО ВИРУСОТ НА ОМРАЗАТА И ЛУДИЛОТО? Во Битола, структури на мвро-вмро шират страв и омраза кон луѓето во карантин, а се шири и...

Има да не’ биде! Има да си ја направиме Северна Македонија, средена и успешна....

Конечно и тој ден. Го чекавме одамна. Години и години. Па потоа ни дојде умот и решивме да не чекаме. Сфативме дека мора да го...

Петров: Токму оваа самоизолација е најдобар начин да научиме колку е важно заедништвото

Го разбирам стравот кај претприемачите. И јас сум еден од нив. 10 години заедно со тимот на Пи Ворлд, од Македонија организиравме бизнис-настани во 40 земји...

Николовски: Испишавме историја! Сите 30 земји членки го ратификуваа Протоколот за нашето членство во...

Без ниту еден глас против, шпанскиот Сенат го ратификуваше протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО! Испишавме историја! Сите 30 земји членки го ратификуваа...

Последни вести

Избор на уредникот