недела, април 2, 2023

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ: Како се користеа хеликоптери на МВР за да се фалат популистичките проекти...

По смената на власта во 2017г, се врати слободата, слободата на живеење, слободата на мислење, слободата на критикување. Веќе ничие име и презиме на...

Хероите на маката на граѓаните се познаваат – Николовски донира, Јанушев крева паника

Македонија се наоѓа во како никогаш досега здравствена криза која за жал носи и човечки жртви и токму сега е најпотребно секој да помогне...

Изгоре автомобил на кривопаланчанец

Три автомобили изгореле вчера рано утрото на паркинг во скопската населба Аеродром, соопшти полицијата. Полициски службеници излегле на лице место и констатирале дека станува збор...

(ВИДЕО) Јанушев видно нервозен и испотен избегнува новинарски прашања

Генералниот секретар на ВМРО - ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска одговараше на новинарски прашања видно нервозен и испотен, најверојатно заради типот на прашањата кои му...

ХУМАН ПОТЕГ: Спасовски како министер ги донирал средствата од дневниците за семејствата на загинатите...

Оливер Спасовски како министер ги донирал средствата од дневниците за семејствата на загинатите бранители, здружението „Загинати бранители-херои на Македонија”. Оваа пракса ќе ја продолжи и...

Загина тракторист кај Крива Паланка

На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини”, атар...

Александар Николовски демантиран од Обединетите нации

"Мерките не се доволно рестриктивни, тоа не го кажуваме ние, тоа го кажуваат Обединетите нации. Согласно јавно достапните електронски податоци од Обединетите нации кои...

Приведена 23-годишна кривопаланчанка

На 04.07.2021 во 23:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба, ја лишиле од слобода К.В.(23) од Крива Паланка, затоа...

Предлог казни од по 1000 евра за двајца жители на Крива Паланка за непочитување...

Надлежниот јавен обвинител до Основниот суд Крива Паланка поднесе предлози за издавање казнени налози против две лица, обвинети за кривично дело непостапување според здравствените...

(АУДИО) Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс...

На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од...

Последни вести

Избор на уредникот