недела, април 2, 2023

Мехмети: Црвенковски молчеше за бомбите, молчеше за Диво Насеље, за шарена револуција, за 27ми...

За кого работи времето Синтагмата “времето работи за нас” што ја обележа надворешната политика во 90тите години како да воскресна денеска но во внатреполитичка или...

(ФОТО) По доаѓањето на Цветан како технички заменик министер во МЗШВ, продолжи башибозукот...

По доаѓањето на цветан од вмро како технички заменик министер во МЗШВ продолжи башибозукот на вмровците!Извесен Љупчо Бубаќоски веаботен во шумска полиција, вчера во...

Илиевски: Не ја гледале “Бушавата азбука”!

Не ја гледале "Бушавата азбука" 😉 ФБ статус на Боби Илиевски

“Глобал” ќе се поправи, штетата материјална ќе се надокнади, ама изгубената човечност никако…

Речиси и не можев да спијам од немир… од кнедлата во грлото…Не знам дали навистина Македонија е прогласена за најнесреќна земја во светот, според...

Јоци до Влатко Ѓорчев: Оди, бе, најди некоја работа! Цел живот те плаќа народ...

Влатко Ѓорчев од говорница се бунел зошто во секое маало имало обложувалници и казина. А, неговиот Груевски подигна данок на 10 отсто од секоја добивка,...

Илиев до Трипуновски: Не се смеј цинички и не го лажи народот!

"Не се смеј цинички, гледај ме во очи, не гледај во камерите, човекот гледај го во очи. Толку сте лоши и злобни, сакате брзо...

Јоци: Никола Тесла можеби мислел на Мице и Грујо кога рекол: ,,Мислам дека не...

Мице и Грујо. Кога не знаеш да смислиш нешто свое, мора да споделиш туѓа мисла. Можеби токму на нив мислел, омилениот на Мице, Никола Тесла,...

Илиевски со порака до верниците: Да одат доброволно да им помогнат на болните во...

И, покрај повикот поглаварот на МПЦ, да не се оди во црква за Велигден, верските објекти-црквите мора да се затворат. Епархиите имаат голема автономија и...

Лукароски: Секој од нас треба да стави по едно камче во големиот мозаик, со...

Ниту една мерка на власта поврзана со борбата против коронавирусот не е совршена... И секој е добредојден со сугестии, предлози и идеи да придонесе...

Илиевски: Претседателот на СОНК да не заборавил да се консултира за прекинот на штрајкот...

Откако го прифати покачување од 12%, плус превоз и долгочекуваното К-15, СОНК го прекина штрајкот. Денес, СОНК "одлучи" да продолжи, ама не и во градинките....

Последни вести

Избор на уредникот