vistinata za makedonija

(09.02.2015г) На денешен ден пред точно 5 години, Заев ја “пукна првата БОМБА”!

"Од денеска СДСМ и опозицијата го започнуваат проектот “ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА”. Целта е единствена – ДА ЈА ВРАТИМЕ СЛОБОДАТА И ДЕМОКРАТИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА, ДА...

(АУДИО) Секаде трупаме миленичиња на шефот, сè да се исчисти, никаде да не остане...

„Нема државен систем, сè е партија, Груевски и тие неколкумина соработници околу него урнисале сè! Со партиски кадри исклучиво под контрола и по одобрение...

(АУДИО) На денешен ден во 2015 година слушнавме за “милиончето” на Ивона Талеска со...

На денешен ден во 2015 година, како дел од проектот Вистината за Македонија, слушнавме доста интересен разговор помеѓу Ивона Талеска и колегата Драган Павловиќ-Латас. Во...

На денешен ден во 2001 се случи масакрот кај Вејце

На денешен ден во 2001 година се случи масакрот кај Вејце — најкрвав и најбрутален масакр во поновата историја на Македонија. Масакрот се случи...

(ВИДЕО) На денешен ден во 2019 година Силјановска не знаеше дали е во Кавадарци...

На денешен ден во 2019 година се случи уште еден гаф во низата на професорката Гордана Силјановска Давкова која во Неготино за време на...

(АУДИО) На денешен ден во 2015 година слушнавме како Груевски го “уби” слободното и...

На денешен ден во 2015 година слушнавме зошто на вистината и беше проклето тешко да ја види светлината на денот за време на режимот...

На денешен ден во 1822 година избувнало Негушкото востание против османлиското владеење

На денешен ден во 1822 година повеќе од 8.000 востаници и цивилно население во Негуш го прогласија избувнувањето на Негушкото востание против османлиското владеење....

(АУДИО) Охрид е лудница, на кој ќе му се закачиме нема бегање! – Јанкулоска...

На денешен ден во 2015 година лидерот на тогашната опозиција Зоран Заев, ја пукна 21-та "бомба" која откри еден куп манипулации и индиции за...

(АУДИО) ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: Како се вршел упадот во судството и се местеле судии,...

Да ја погледнеме втората прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев од проектот "Вистината за Македонија", одржана на денешен ден пред точно пет...

(ХИТ ВИДЕО): На денешен ден во 2019 година се појави ремек-дело со уникатни ВМРО...

На денешен ден во 2019 година, во екот на кампањата за претседателски избори, на социјалните мрежи се појави хит видео посветено на кандидатката на...

Последни вести

Избор на уредникот